Ziemia Piotrkowska top
.:: Z ostatniej chwili ::.
Mariusz Jakubek // 29.09.2009, 14.49

Michał Rżanek z jednej spółki przechodzi do drugiej

Prezesura na imieniny

Michał Rżanek będzie od 1 października prezesem spółki komunalnej w całości należącej do gminy Piotrków Trybunalski. - Wyboru dokonała rada nadzorcza – informuje Elżbieta Jarszak z zespołu prasowego Urzędu Miasta.

Nietypowy imieninowy prezent dostał Michał Rżanek, człowiek, który z samorządem terytorialnym Piotrkowa Trybunalskiego związany jest od pierwszych dni jego istnienia. Wczoraj wieczorem, w przededniu imienin, Rada Nadzorcza Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja Spółka z o. o. wybrała go prezesem spółki. Ale solenizant nie do końca jest z prezentu ucieszony. - To obowiązek i ciężka praca, a nie zabawa – zwraca uwagę.

Jak się dowiedzieliśmy, wybranie prezesa nie było łatwym zadaniem. Kandydatów zgłosiło się tylko czterech, nad czym ubolewał Adam Karzewnik, wiceprezydent Piotrkowa, a w dodatku ten, który uzyskał w konkursie najwięcej punktów, nie zyskał uznania w oczach członków Rady Nadzorczej. - W tej sytuacji zakończono procedurę konkursową i zgodnie z regulaminem prowadzono dalsze konsultacje z kandydatami – ujawnia Jarszak. - Następnie Rada zdecydowała o wyborze pana Rżanka – kończy, nie chcąc wymienić nazwisk pozostałych kandydatów.

Rżanek jest dziś jeszcze wiceprezesem innej spółki, zajmującej się między innymi działalnością wodno-kanalizacyjną – Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Z piotrkowskim samorządem związany jest od momentu jego powstania. Był prezydentem Piotrkowa, przewodniczącym Rady Miasta i „szeregowym” radnym. Przez kilkanaście miesięcy był też kierownikiem miejskiej ciepłowni.

mj // 28.09.2009, 19.30

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego i ziemskiego powiatu piotrkowskiego od dzisiaj formalnie już mają swojego szefa

Wprowadzili Olejnika

Na stanowisko komendanta policji w Piotrkowie Trybunalskim inspektora Gabriela Olejnika (od prawej) wprowadził inspektor Marek Działoszyński, szef policji w Łódzkiem
Na stanowisko komendanta policji w Piotrkowie Trybunalskim inspektora Gabriela Olejnika (od prawej) wprowadził inspektor Marek Działoszyński, szef policji w Łódzkiem fot. mj

Mieszka w Piotrkowie, ale od ośmiu lat zawodowo związany był z innym miastem. Szef policji w Łódzkiem uznał to za atut i wybrał jego. Inspektor Gabriel Olejnik jest od dzisiaj komendantem miejskim policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Na stanowisko komendanta miejskiego policji w Piotrkowie Trybunalskim oficjalnie wprowadzony dziś został inspektor Gabriel Olejnik, dotychczasowy komendant powiatowy w Opocznie. Wybrał go komendant wojewódzki policji w Łodzi inspektor Marek Działoszyński. To Olejnik najlepiej wypadł w teście kompetencyjnym, potrafi realnie ocenić istniejące zagrożenia i wybrać metody ich zwalczania. Według Działoszyńskiego, nowy piotrkowski komendant mieszka w Piotrkowie, ale od wielu lat tutaj nie pracuje i potrafi spojrzeć na miasto jak człowiek z zewnątrz

Olejnik obejmuje schedę po podinspektorze Tomaszu Józefiaku. - Odszedł on na własną prośbę i z powodów osobistych – dwukrotnie chyba podkreślał szef łódzkiej policji. Gratulował mu uzyskanych wyników i dziękował za dobrą pracę. Józefiakowi dziękowali również prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak i starosta piotrkowski Stanisław Cubała, ale komendant poprosił o przeniesienie z Piotrkowa akurat po kilku wpadkach piotrkowskich funkcjonariuszy.

Inspektor Gabriel Olejnik liczy sobie 46 lat. Ma żonę i jedno dziecko. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Służbę w policji rozpoczął w 1984 roku. Cztery lata później ukończył Wyższą Szkołę Oficerską w Szczytnie. Wielokrotnie był wyróżniany odznaczeniami resortowymi. Uhonorowano go krzyżami zasługi brązowym i srebrnym. Interesuje się sportem, a w wolnych chwilach lubi spacerować z psem.

Pożółkłe newsy: 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80